نکات ایمنی سازمان آتش نشانی قرچک در فصل گرما
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: با توجه به گرمای زودرس در منطقه و راه اندازی و استفاده از وسایل سرمایشی و کولرها ، توصیه می گردد نکات ایمنی در این خصوص رعایت گردد تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم .
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: با توجه به گرمای زودرس در منطقه و راه اندازی و استفاده از وسایل سرمایشی و کولرها ، توصیه می گردد نکات ایمنی در این خصوص رعایت گردد تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم .
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، یوسف صاحبدل در خصوص راه اندازی وسایل سرمایشی، افزود: متاسفانه هرساله با شروع فصل گرما و راه اندازی وسایل سرمایشی (کولرها) ،  حوادثی نظیر برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع رخ می دهد .
 
وی گفت: برخی از شهروندان برای کاهش هزینه ها، شخصاً اقدام به انجام سرویس کولر های آبی و گازی نموده و بدلیل عدم آگاهی کامل در این زمینه و سهل انگاری باعث آسیب به خود شده و در برخی موارد منجر به فوت آنها می شود .
 
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک اظهار داشت: شهروندان گرامی با بهره بردن از سرویسکاران مجاز و رعایت نکات ایمنی در راه اندازی کولرها ، میتوانند از خطرات بعدی در امان باشند .
 
صاحبدل در پایان نکات ایمنی لازم برای حفظ سلامتی شهروندان عنوان کرد که در ادامه آمده است؛
 
حتی المقدور از سرویس کاران مجاز و مجرب برای راه اندازی و سرویس وسایل سرمایشی کمک بگیرید .
 
قبل از انجام هر اقدام، اعضای خانواده و ساکنین را مطلع نمائید تا از وصل نمودن ناخواسته جریان برق تا اتمام کار پیشگیری شود ( یک نفر را مسئول قطع و وصل برق تعیین کرده و با او بصورت مستقیم در ارتباط باشید ) .
 
قبل از شروع کار بر روی کولر ها ، برق ورودی به این وسایل را کاملاً قطع کرده و سپس دست بکار شوید . (با استفاده از فاز متر اتصالی برق را چک کنید )
 
در خصوص کولرهایی که در بالکن و یا نقاطی قرار دارد که دسترسی به آنها سخت بوده و خطر سقوط وجود دارد ، حتماً ابتدا نسبت به تثبیت محل استقرارخود اقدام نمائید .
 
هیچگاه بر روی کولر روشن فعالیتی انجام ندهید. چرا که رطوبت و برق میتواند خطرآفرین باشد (علاوه بر آن امکان برخورد و گیر نمودن دست لابلای تسمه و دینام و قطعات گردان وجود دارد.)
 
سایر نکات ایمنی؛
 
قبل از ترک منزل به قصد مسافرت ، حتماً شیر آب کولر را ببندید .
 
در منازلی که کانال کولر مشرف به آشپزخانه است ، دریچه ها را به نحوی تنظیم کرده که موجب خاموش شدن شعله های گاز و سماور و ... نشود .
 
در خصوص کولر های گازی ، استفاده از سیم کشی استاندارد و متناسب با ظرفیت کولر مورد استفاده  الزامی بوده و باید مجهز به کلید های محافظ قطع جریان برق باشد تا در صورت بروز مشکل ، برق دستگاه قطع گردد .
 
بازدید دوره ای از کولر ها را در دستور کار داده و در هر بازدید نکات ایمنی نظیر قطع جریان برق را در نظر بگیرید .
 
پیشگیری بهتر از درمان است .
تاریخ:
1401/01/20
تعداد بازدید:
258
منبع:
Powered by DorsaPortal