بهره‌برداری از آرامستان قرچک در نیمه اول سال 1402/احداث لاین ویژه دوچرخه حد فاصل دو میدان مرکزی شهر
شهردار قرچک از ساخت بزرگترین آرامستان شهرستان‌های استان تهران در نیمه اول سال 1402 خبر داد.
شهردار قرچک از ساخت بزرگترین آرامستان شهرستان‌های استان تهران در نیمه اول سال 1402 خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، محسن خرمی شریف شهردار قرچک در نشست خبری با خبرنگاران که در سالن اجتماعات این شهرداری برگزار شد با تاکید بر همکاری و همراهی اصحاب رسانه جنوب‌شرق استان تهران، اظهار کرد: مجموعه شهری در آینه رسانه ها موضوعات و مباحث ریز و درشتی را در توان خود توانست محقق کند که این مسیر ادامه دار خواهد بود و با گوشی شنوا از سوی رسانه مبنی بر انتقادات و پیشنهادات مسیر پیشرفت را با جدیت ادامه خواهیم داد.
 
وی افزود: همت همگانی شهرستان و مدیریت شهری موجب توسعه و پیشرفت قرچک شده است که می توان به ساخت پردیس سینمایی در ضلع شرقی پارک جنگلی طی مدت زمان کوتاه به بهره برداری رسید و در سرانه خدماتی می توان به نمایشگاه دائمی در قلب شهر اشاره کرد که عموم مردم می توانند از این نمایشگاه استفاده کنند.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: یکی از پروژه‌های مهم شهرداری، ساخت بزرگترین آرامستان شهرستان‌های استان تهران است که در نیمه اول سال 1402 به بهره‌برداری می‌رسد.
 
وی اظهار کرد: در سال گذشته در شهر قرچک حدود 13 پارک کوچک و بزرگ محله محور احداث و  تمامی اتوبوس‌های شهر قرچک بهسازی و بروزرسانی شد.
 
شهردار قرچک گفت: پیاده‌روسازی خیابان محمدآباد قرچک از برنامه‌هایی است که از ابتدای سال 1402 شروع می‌شود تا خواسته بیش از ده ساله کسبه محل محقق شود که این مهم همراهی شهروندان را نیز می‌طلبد تا با مجموعه شهری و شهرداری همراهی داشته باشند.
 
خرمی شریف تاکید کرد: بودجه پیشنهادی 1401 شهرداری قرچک 427 میلیارد تومان و اصلاح و متمم شده تبدیل شد به 660 میلیارد تومان و رقم قطعی بودجه سال 1402 با افزایش 39 درصدی به 922 بوده است.
 
وی با اشاره به پروژه‌های شهری در دست اقدام شهرداری قرچک گفت: آماده‌سازی پارک هنرمندان، سایت آرامستان، ساخت ساختمان سازمان فرهنگی اجتماعی و فعالیت‌های موضع ستاد بازآفرینی را در نظر داریم.
شهردار قرچک ادامه داد: احداث سه سوله ورزشی، احداث زمین چمن مصنوعی، نصب دوربین‌های سرعت، هوشمندسازی تابلوهای ترافیکی و تعریض خیابان فردیس که این مهم در سال آینده به منصه ظهور می‌رسد، احداث دومین پمپ بنزین شهری در سال آینده و بودجه شهرداری هم بر همین اساس نوشته شده است.
 
خرمی شریف بیان داشت: یکی از وظایف مدیریت شهری بهبود و استانداردسازی وضعیت بحران می باشد که در این راستا دو سالن مجهز بحران در چند نقطه شهر به بهره برداری رسید.
 
وی ادامه داد: سرزمین جوان یکی از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته است که مزین به نام حضرت علی اکبر(ع) می‌باشد که نوع اجرای آن در حال انجام است که در دل خود پیست اسکی و سالن پذیرایی برای امر مقدس ازدواج جوانان شهرستان و دیگر خدمات فرهنگی و تفریحی است.
 
شهردار قرچک با اشاره بر مهم دانستن وضعیت تردد شهروندان، اظهار داشت: کمربندی شمالی در حال پیشرفت است که با وجود افزایش هزینه چندین برابر همچنان به سوی بهره برداری هر روز نزدیکتر خواهیم شد.
 
این مدیر شهری با اشاره به تردد سالم و سریع در مرکز شهر از ایجاد لاین ویژه دوچرخه سواری حد فاصل میدان شهید ستاری تا میدان امام خمینی (ره) خبر داد و افزود: شهر سلامت یکی از اهداف مهم مدیریت شهری قرچک می باشد که با ایجاد لاین سلامت که مختص به دوچرخه سواری می باشد با تجهیز ایستگاه دوچرخه به کاهش ترافیک و حمل و نقل سلامت عمومی کمک خواهد کرد.
 
خرمی شریف در پایان اظهار کرد: دو پلاک ایتالران و سفالران در مرکز شهر با مساحت 37 هکتار قرچک وجود دارند و سرانه 71 درصدی آن به شهرداری قرچک اختصاص یافته است که حدود 26هکتار است و 14 هکتار آن توسط شهرداری به مجموعه تفریحی و ورزشی اختصاص یافته است و دو هکتار آن به سرانه های فرهنگی ورزشی اختصاص خواهد یافت.
تاریخ:
1401/12/18
تعداد بازدید:
523
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal