احداث بزرگترین پارک جوان استان تهران با نام حضرت علی اکبر(ع) در قرچک
شهردار قرچک گفت: هم‌زمان به شب هشتم محرم و با پاس رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های حضرت علی‌اکبر(ع) در روز عاشورا، مطالعات و طراحی احداث بزرگترین پارک جوان در استان تهران در این شهر آغاز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، محسن خرمی شریف ضمن تسلیت ماه محرم، اظهار کرد: پارک جوان(حضرت علی اکبر)، بزرگ‌ترین پارک در بین شهرستان‌های استان تهران است که در جهت توسعه سرانه فضای سبز به متراژ 12 هکتار در زمین های ایتالران و سفالران احداث خواهد شد.

وی افزود: مطالعات و طراحی  اولیه این پارک که در پرتراکم ترین نقطه از شهر با توجه به اینکه قرچک یکی از شهرهای پرجمعیت استان تهران است، آغاز می شود که در جلسات مستمر در کمیته راهبردی، مشاوران پروژه نتیجه مطالعات خود را درباره بخش‌های مختلف تعریف‌شده در پارک ارائه می‌کنند که پس از تصمیم‌گیری برای اجرا، عملیات اجرایی پروژه تسریع می‌یابد.

این مدیر شهری توسعه فضاهای سبز را از الزامات زندگی شهرنشینی عنوان کرد و گفت: هم اکنون سرانه فضای سبز برای هنر نفر در شهر قرچک  پانزده و دو درصد است، توسعه این فضاها علاوه بر ارزش‌های محیط زیستی مانند تلطیف هوا و تعدیل دما در زیباسازی شهر و حفظ آرامش و شادابی شهروندان هم تأثیر مستقیم دارد.

شهردار قرچک خاطر نشان کرد:  آغاز مطالعات و طراحی احداث پارک بزرگ جوان  از سرانه فضای سبز حاصل از توافق با کارخانه ایتالران و سفالران قرچک است.

خرمی شریف گفت: تمام نیاز های شهری جوانان قرچک در این پارک طراحی و احداث خواهیم کرد و همه جوانان خلاق قرچک تقاضا دارم پیشنهاد های خود را در تمامی حوزه های مذهبی،  فرهنگی، اجتماعی و ورزشی  به دفتر روابط عمومی شهرداری قرچک ارائه دهند.

وی در پایان هدف از اجرای این پروژه را توسعه سرانه فضای سبز شهری و ایجاد فضاهای تفریحی و ورزشی برای شهروندان عنوان کرد.
تاریخ:
1401/05/19
تعداد بازدید:
374
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal