نکات ایمنی آتش نشانی قرچک جهت پیشگیری از وقوع حوادث در روز طبیعت
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک در آستانه روز طبیعت بر رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان برای پیشگیری از وقوع حوادث تاکید کرد.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک در آستانه روز طبیعت بر رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان برای پیشگیری از وقوع حوادث تاکید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، یوسف صاحبدل در این خصوص گفت: با پایان تعطیلات نوروزی و فرارسیدن روز طبیعت ، شهروندان قرچکی با حضور در بوستان های محلی و پارک جنگلی زیباشهر و طبیعت پیرامون شهر ، این روز را سپری میکنند .
 
وی افزود: با توجه به طبخ و گرم کردن غذا در خارج از منزل و استفاده از شعله های روباز و آتش در مجاورت درختان و فصای سبز ، باید نکات ایمنی لازم را رعایت کنند .
 
صاحبدل اظهار کرد: شهروندان قبل از ترک منزل از قطع کامل جریان گاز و بسته بودن فلکه آب و همچنین خارج نمودن کلیه وسایل برقی بلا استفاده از برق اطمینان حاصل نموده و درب و پنجره ها را قفل نمایند ، از حمل پیک نیک و کپسول های گاز با خودرو خودداری نمائید، از سوار کردن افراد بیش از ظرفیت خودرو و سوار کردن افراد در قسمت بار وانت ها جداً خودداری نمائید، از توقف در کنار مسیرهای اصلی و جاده ها و در مجاورت آن ها خودداری نموده و در مجاورت رودخانه ها و کانال ها توقف نکنند، برای روشن کردن آتش از شاخه های خشک و شکسته و یا ذغال استفاده کرده و به درختان آسیب وارد نکنید، قبل از روشن کردن آتش ، خاشاک و علف های خشک اطراف محل را جمع آوری نموده و از مایعات قابل اشتعال برای روشن کردن آتش استفاده نکنند و پس از پایان کار با آتش و ذغال هایی که برای تهیه غذا فراهم شده ، آنها را با آب کاملاً سرد کنند .
 
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: با آرزوی روزی بی خطر   ایمن و شاد برای همشهریان گرامی ، سازمان آتش نشانی قرچک در این روز نیز بصورت آماده باش کامل بوده و خودروهای عملیاتی سازمان در بوستان های بزرگ و پارک جنگلی زیباشهر مستقر خواهند بود تا در صورت بروز حادثه و آتش سوزی ، سریعاً نسبت به امدادرسانی اقدام نمایند .
 
وی در پایان اظهارکرد: همچنین شهروندان گرامی در صورت بروز هرگونه حادثه ، ضمن حفظ خونسردی و انجام اقدامات اولیه ، با سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک تماس حاصل نمایند.
تاریخ:
1401/01/12
تعداد بازدید:
262
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal