وقوع 117 مورد حادثه و حریق در قرچک طی مهرماه 1400
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: در مهر ماه مجموعاً 117 مورد حادثه به سامانه 125 گزارش شده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: در مهر ماه مجموعاً 117 مورد حادثه به سامانه 125 گزارش شده است.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، داود مهدیزاده در این خصوص اظهار کرد: در یک ماه 57 عملیات اطفاء حریق و 60 مورد امداد و نجات و بازدید ایمنی صورت گرفته است.
 
وی گفت: در این ماموریت ها 27 مورد آتش سوزی ضایعات و نیزار 18 مورد زنده گیری حیوانات، 11 مورد مربوط به محبوسین در آسانسور و اماکن مختلف، 10 مورد سایر حوادث حوزه امداد و نجات، 10 موردآتش سوزی منازل مسکونی، 4 مورد آبگرفتگی و نشست آب در طبقات، 4 مورد آتش سوزی در پارک جنگلی، 6 مورد درخت و فضای سبز، 12 مورد تصادف وسایل نقلیه، 6 مورد سایر حوادث آتش سوزی، 2 مورد آتش سوزی وسایل نقلیه، 2 مورد بریدن انگشتر و اشیای حلقوی عملیاتی شده است.
 
مدیرعامل آتش نشانی در خصوص فصل سرما و راه اندازی وسایل گرمایشی، گفت: با توجه به نفوذ هوای سرد و استفاده شهروندان از وسایل گرمایشی نظیر بخاری و پکیج ، رعایت اصول ایمنی در نصب آنها ضامن حفظ جان افراد خواهد بود؛ لذا ضمن بررسی مسیر عبور دودکش ها و مسدود نبودن آن و نصب کلاهک اچ، از داغ بودن لوله بخاری و آبی بودن رنگ شعله بخاری اطمینان حاصل کنید و در صورت وجود مشکل، از کارشناسان مجرب کمک گرفته و تا رفع نواقص وسیله گرمایشی را خاموش کنید.

تاریخ:
1400/08/05
تعداد بازدید:
189
منبع:
Powered by DorsaPortal