160 مورد اطفا حریق امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی قرچک
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک از 160 مورد اطفاء حریق و امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی قرچک در اردیبهشت ماه خبر داد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک از 160 مورد اطفاء حریق و امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی قرچک در اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، داود مهدیزاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک در این خصوص گفت: در ماه اردیبهشت مجموعاً 160 بار زنگ خبر ایستگاه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قرچک برای امداد رسانی به هموطنان به صدا درآمد و نیروهای عملیاتی اعزام شدند.

وی افزود: در این اعزام ها 60 عملیات اطفاء حریق و 100 مورد امداد و نجات و بازدید ایمنی صورت گرفته است.

مهدیزاده گفت: در این ماموریت ها 23 مورد آتش سوزی ضایعات، نیزار و زمین کشاورزی،  23 مورد زنده گیری حیوانات، 25 مورد مربوط به محبوسین در آسانسور و اماکن مختلف ، 19 موردسایر حوادث حوزه امداد و نجات، 15 موردآتش سوزی منازل مسکونی، 3 مورد آبگرفتگی و نشست آب در طبقات، 5 مورد آتش سوزی در پارک جنگلی، درخت و فضای سبز، 7 مورد تصادف وسایل نقلیه ، 6 مورد سایر حوادث آتش سوزی، 6 مورد آتش سوزی وسایل نقلیه ، 7 مورد بریدن انگشتر و اشیای حلقوی، 2 مورد مورد آتش سوزی واحد های تجاری، 3 مورد نشت گازشهری و خودرو ، 1 مورد آتش سوزی کابل و ترانس برق ، 2 مورد آتش سوزی واحد های صنعتی و کارگاهی و 2 مورد امداد و نجات از چاه عملیاتی شده است .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک به برخی توسیه های ایمنی اشاره کرد و افزود: با توجه به شروع فصل گرما و راه اندازی وسایل سرمایشی بر رعایت نکات ایمنی در خصوص استفاده و تعمیر این وسایل تاکید میگردد.

وی گفت: همچنین با در نظر گرفتن برنامه خاموشی های اعلامی از سوی اداره برق ، در زمان های ذکر شده از آسانسور استفاده نکنید.

مهدیزاده در پایان اظهار کرد: توصیه میگردد اگر قبل از قطع جریان برق در حال استفاده از وسایل برقی بودید ، دوشاخه آنرا از پریز خارج کرده و یا کلید و فیوز آن را قطع نمائید ؛ حتماً برای وسایل برقی از محافظ استاندارد استفاده کرده تا علاوه بر جلوگیری از خسارت به وسایل برقی ، از وقوع آتش سوزی پیشگیری بعمل آید.
تاریخ:
1400/03/17
تعداد بازدید:
96
منبع:
روابط عمومی
Powered by DorsaPortal