وقوع 228 مورد حادثه و حریق در قرچک طی خرداد ماه/بیشترین حوادث محبوسین در آسانسور و زنده گیری حیوانات
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: تعداد 228 مورد حادثه در خردادماه رخ داده که توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک عملیاتی شده است .
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: تعداد  228 مورد حادثه در خردادماه رخ داده که توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک عملیاتی شده است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، داود مهدیزاده در این خصوص، اظهار کرد: در ماه گذشته مجموعاً 228 مورد انواع حوادث باعث بصدا درآمدن زنگ خبر ایستگاه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک برای امداد رسانی به هموطنان شده است.

وی افزود: در این اعزام ها 105 عملیات اطفاء حریق و 123 مورد امداد و نجات و بازدید ایمنی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: در این ماموریت ها 21 مورد آتش سوزی ضایعات، نیزار و زمین کشاورزی، 35 مورد زنده گیری حیوانات، 35 مورد مربوط به محبوسین در آسانسور و اماکن مختلف، 13 مورد سایر حوادث حوزه امداد و نجات، 14 مورد آتش سوزی منازل مسکونی، یک مورد آبگرفتگی و نشست آب در طبقات، 12 مورد آتش سوزی در پارک جنگلی، درخت و فضای سبز، 6 مورد تصادف وسایل نقلیه، 4 مورد سایر حوادث آتش سوزی، 11 مورد آتش سوزی وسایل نقلیه، 9 مورد بریدن انگشتر و اشیای حلقوی، 5 مورد مورد آتش سوزی واحد های تجاری، 3 مورد نشت گازشهری و خودرو، 12 مورد آتش سوزی کابل و ترانس برق، 4 مورد آتش سوزی واحد های صنعتی و کارگاهی و یک مورد امداد و نجات از چاه عملیاتی شده است.

مهدیزاده توصیه های ایمنی با شروع فصل گرما و قطعی برق، عنوان کرد: با توجه به شروع فصل گرما و برنامه زمانبندی قطع برق و خاموشی ها، با در نظر گرفتن برنامه  اعلامی از سوی اداره برق، در زمان های ذکر شده از آسانسور استفاده نکنید.

وی درپایان اظهار کرد: توصیه میگردد اگر قبل از قطع جریان برق در حال استفاده از وسایل برقی بودید، دوشاخه آنرا از پریز خارج کرده و یا کلید و فیوز آن را قطع نمائید؛ حتماً برای وسایل برقی از محافظ استاندارد استفاده کرده تا علاوه بر جلوگیری از خسارت به وسایل برقی ، از وقوع آتش سوزی پیشگیری بعمل آید.
تاریخ:
1400/04/16
تعداد بازدید:
55
منبع:
روابط عمومی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal