هشدار ایمنی با شروع فصل گرما و راه اندازی وسایل سرمایشی
هرساله با شروع فصل گرما و راه اندازی وسایل سرمایشی (کولرها) ، متاسفانه حوادثی نظیر برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع رخ داده که رعایت برخی نکات ایمنی در سرویس و تعمیر آنها در کاهش حوادث این حوزه تاثیر بسزایی خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، برخی از این نکات برای اطلاع شهروندان گرامی آورده شده است؛
 
🔴 حتی المقدور از سرویس کاران مجاز و مجرب برای راه اندازی و سرویس وسایل سرمایشی کمک بگیرید .
 
🔴 قبل از انجام هر اقدام، اعضای خانواده و ساکنین را مطلع نمائید تا از وصل نمودن ناخواسته جریان برق تا اتمام کار پیشگیری شود ( یک نفر را مسئول قطع و وصل برق تعیین کرده و با او بصورت مستقیم در ارتباط باشید ) .
 
🔴 قبل از شروع کار بر روی کولر ها ، برق ورودی به این وسایل را کاملاً قطع کرده و سپس دست بکار شوید . (با استفاده از فاز متر اتصالی برق را چک کنید )
 
🔴 در خصوص کولرهایی که در بالکن و یا نقاطی قرار دارد که دسترسی به آنها سخت بوده و خطر سقوط وجود دارد ، حتماً ابتدا نسبت به تثبیت محل استقرارخود اقدام نمائید .
 
هیچگاه بر روی کولر روشن فعالیتی انجام ندهید. چرا که رطوبت و برق میتواند خطرآفرین باشد (علاوه بر آن امکان برخورد و گیر نمودن دست لابلای تسمه و دینام و قطعات گردان وجود دارد.)
 
سایر نکات ایمنی👇👇👇
 
🔴 قبل از ترک منزل به قصد مسافرت ، حتماً شیر آب کولر را ببندید .
 
🔴 در منازلی که کانال کولر مشرف به آشپزخانه است ، دریچه ها را به نحوی تنظیم کرده که موجب خاموش شدن شعله های گاز و سماور و ... نشود .
 
🔴 در خصوص کولر های گازی ، استفاده از سیم کشی استاندارد و متناسب با ظرفیت کولر مورد استفاده  الزامی بوده و باید مجهز به کلید های محافظ قطع جریان برق باشد تا در صورت بروز مشکل ، برق دستگاه قطع گردد .
 
🔴 بازدید دوره ای از کولر ها را در دستور کار داده و در هر بازدید نکات ایمنی نظیر قطع جریان برق را در نظر بگیرید .

تاریخ:
1400/02/05
تعداد بازدید:
95
منبع:
روابط عمومی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal