وقوع 171 مورد حادثه و حریق در قرچک/بیشترین حوادث آتش سوزی سطل زباله، ضایعات و نیزار
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک از وقوع 171 مورد حادثه و حریق طی مهرماه سال جاری در این شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، داود مهدیزاده در این خصوص اظهار داشت: نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در مهرماه سال جاری به 171 مورد حادثه و حریق امدادرسانی کردند.
وی با بیان اینکه آتش نشانان 77 مورد حوادث آتش سوزی را پوشش دادند، افزود: از این میزان بیشترین تعداد آن 50 مورد آتش سوزی سطل زباله، ضایعات و نیزار، 16 مورد حریق وسایل نقلیه و مسکونی و 11 مورد حریق کابل، ترانس و تابلو برق، پارک و فضای سبز، کارگاه و کارخانه و تجاری را به خود اختصاص می دهد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک با بیان اینکه 94 مورد عملیات امداد و نجات در این شهرستان به وقوع پیوسته است، بیان داشت: بیشترین آمار حوادث با 23 مورد مربوط به زنده گیری حیوانات و 71 مورد سقوط در چاه، نشست آب و آبگرفتگی، تصادف وسایل نقلیه، نشت گاز شهری و خودرو، محبوس در آسانسور و منزل، حادثه انگشتر، نشست زمین و گودبرداری و ریزش و بازدید چاه بوده است.
مهدیزاده با بیان این حریق ها و حوادث همگی توسط نیروی های عملیاتی آتش نشانی و خدمات ایمنی به خوبی پوشش داده شده است، افزود: یکی از مشکلات ماموران ما این است که اغلب مردم به دلیل ناآگاهی در محل حادثه تجمع کرده و مسیر خودروی آتش نشانی را سد می کنند؛ به طوری که با حضور مردم در محل حادثه، بخشی از نیرو و انرژی ماموران برای پراکنده کردن مردم و دور کردن آن ها از محل حادثه صرف می شود که از کیفیت عملیات می کاهد و از شهروندان میخواهیم در محل حادثه تجمع نکنند تا ماموران زحمت کش آتش نشانی و خدمات ایمنی بتوانند عملیات را به خوبی انجام دهند.
تاریخ:
1399/08/29
تعداد بازدید:
140
منبع:
روابط عمومی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal