شعار سال
به درگاه الکترونیکی شهرداری قرچک خوش آمدید.
۹۸/۴/۶
/
/ رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک: جشنواره غذا یلدایی در قرچک برگزار شد
/

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک، با حضور زلیخا جباری رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک جشنواره غذای یلدایی در آستانه شب یلدا توسط هئیت های ورزش های همگانی قرچک برگزار شد.

زلیخا جباری رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک در این مراسم هدف از این جشنواره را آشنایی وحفظ آیین ها و فواید غذاهای بومی و محلی دانست، گفت: غذاهای محلی ظرفیت خوبی در کشور دارند و تنوع غذایی اقوام ایران می تواند ما را با سنت های قدیمی آشنا کند.

وی گفت: ارتقای سطح آگاهی درباره غذاهای بومی و محلی شهرستان، ترویج فرهنگ غذاهای سالم بجای فست فودها و همچنین آشنایی با اقلیم بومی از اهداف این جشنواره ها است.

جباری با اشاره به شاخص های مهم سلامتی فرزندان و خانواده، بیان کرد: حفظ سنتها تنها راهی که می تواند در حفظ این حریم خانواده نقش داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قرچک احیای رسم و رسوم بومی را الزامی دانست و تاکید کرد: باید در مقابل هجمه دشمنان و فرهنگ غرب، فرهنگ اصیل و بومی ایرانی را احیا کنیم چراکه در جای جای کشور عزیزمان فرهنگ های متنوع و اصیل وجود دارد که باید حفظ و احیا شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک در پایان اضافه کرد: جاذبه های غذایی ارتباط مستقیمی با رسوم فرهنگی دارد و باید به غذاهای محلی بسط و رونق داده شودو امیدواریم غذاهای بومی و سنتی به رستوران ها راه پیدا کنند و در مراکز عرضه غذا بیشتر از فرآوردهای سنتی استفاده شود.

گفتنی است، در پایان این جشنواره از نفرات برتر تجلیل به عمل آمد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک: جشنواره غذا یلدایی در قرچک برگزار شد
1397/10/01
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک
/ /
/
/ مناسبت ها
/
شعار97
/ /
/
/نقشه شهر
/
نقشه شهر
//
Powered by DorsaPortal