شعار سال
به درگاه الکترونیکی شهرداری قرچک خوش آمدید.
۹۹/۳/۱۰
/
/ شوراها سپر دفاعی دولت و سنگ صبور مردم شده‌اند
/

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک، اژدر نوروزپور در همایش شوراهای اسلامی شهرستان قرچک که با حضور معاون استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: همفکری و مشورت از زمان حضرت محمد (ص) باقی‌مانده است که با تمام یاران خود مشورت می‌کرد تا تصمیم اساسی و پایدار بگیرد، جمهوری اسلامی ایران نماد مردم‌سالاری دینی است و کشور ایران بر همین منوال بناشده و حکومت مردم بر مردم است.

وی گفت: در قانون اساسی کشور اصل به شوراها اختصاص دادن که نشان‌دهنده اصل مردم‌سالاری شوراها است در حال حاضر کشور 117 هزار نفر شورا دارد. اعضای شوراها باهم نمی‌توانند کاری برای مردم انجام دهند، ولی سنگ صبور مردم هستند تا درد دل مردم را گوش کنند و در این خصوص اعضای شورا اذیت می‌شوند.

این مسؤول تصریح کرد: 21 سال از عمر شوراها گذشته و در حال حاضر در دوران جوانی به سر می‌برد. شوراها به دوران بلوغ نرسیدند در دوران جوانی رضایتمندی نسبی مردم را فراهم کردند، اگر شوراها به دوران بلوغ برسند مشکلات و موانع از مسیر شوراها برداشته شود بی‌شک رضایت‌مندی مردم فراهم خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قرچک بیان داشت: این طرح‌ها تشکیل‌شده ولی قوانین موجود در شورا را به آن‌ها محول نکردند در حال حاضر او سپر دفاعی دولت و سنگ صبور مردم شده است و در قانون شوراها مشکلات بسیاری وجود دارد.

نوروزپور یادآور شد: مسوولان در اجرایی شدن قانون اساسی به شوراها کمک کنند، بعضی از شهرها مورد تبلیغات رسانه‌ای قرار می‌گیرند و مابقی شوراها نادیده گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شوراها انتظار روزی را می‌کشند که تمام وظایف آن‌ها به پارلمان شهری واگذار شود و تمام مسئولیت‌های شورا به مجموعه شورا تحویل داده شود. زمانی که مسئولیت‌های شورا به آن‌ها واگذار شد دوران بلوغ شورای شهر است.

رئیس شورای اسلامی شهر قرچک در پایان گفت: باید شوراها هدف داشته باشند، مردم باید خدمات شورا را به خوبی درک کنند.

شوراها سپر دفاعی دولت و سنگ صبور مردم شده‌اند
1398/02/16
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک
/ /
/
/ مناسبت ها
/
شعار97
/ /
/
/شوراي شهر
/
//
/
/نقشه شهر
/
نقشه شهر
//
Powered by DorsaPortal